Poslední aktualizace: 21.4.2024
Počet návštěvníků on-line: 70
english version - anglická verze
Vydělávejte bez starosti! Náš systém funguje jednoduše. Po zápisu objektu do katalogu budete BEZ STAROSTI o EET.  Vše potřebné obstaráme za Vás! Vítejte jen hosty a inkasujte výdělek!
Agentura Chata Tour s.r.o, Ant. Barcala 21. 370 05 České Budějovice, www.chatatour.cz

Murter - ubytování Murter, rodinné pobyty Murter, kotvení Murter, dovolená na jachtě Murter

Ostrov Murter leží těsně u chorvatské pevniny v dalmatské oblasti plné zálivů a větších i menších ostrovů a souostroví. Od pevniny je oddělen Murterským průlivem. Na jeho nejužším místě, u obce Tisno, je spojen s pevninou nově postaveným zvedacím mostem.

Na ostrově Murter si vybere každý dle svého gusta: otevřené moře s výhledem na souostroví Kornati, klidné zátoky s tyrkysovou vodou, oblázkové, kamenité i písečné pláže. Apartmány Murter jsou rodinného charakteru a poskytují příjemné ubytování a zázemí. Koupání je zde vhodné i pro děti, a to především na krásné písečné pláži Slanica s velmi pozvolným vstupem do vody – rodinná dovolená Murter. Oblíbenou atrakcí je výlet lodí na souostroví Kornati (UNESCO).

Mezi nejvýznamnější centra na ostrově patří městečka Murter, Betina, Jezera a Tisno.

Město Murter je jednou z největších obcí na stejnojmenném ostrově. Nachází se na jeho severozápadním pobřeží a je velice důležitým střediskem cestovního ruchu. Nejvíce se rozvíjí turismus v zátoce Slanica, která je s městečkem spojena silnicí. Tato zátoka nabízí kromě písčitých i oblázkových pláží úchvatný výhled na jižní část ostrovů národního parku Kornati. Právě tady je soustředěno velké množství apartmánů a hotelů.

Zároveň je Murter významným zemědělským centrem. Pěstuje se zde vinná réva a ovoce a rozšířen je tu také chov ovcí. Ty jsou v letních měsících převáženy na pastviny Kornatských ostrovů.


<<< Zpět
/* // vyrazeno addthis */