Poslední aktualizace: 19.6.2024
Počet návštěvníků on-line: 202
english version - anglická verze
Vydělávejte bez starosti! Náš systém funguje jednoduše. Po zápisu objektu do katalogu budete BEZ STAROSTI o EET.  Vše potřebné obstaráme za Vás! Vítejte jen hosty a inkasujte výdělek!
Agentura Chata Tour s.r.o, Ant. Barcala 21. 370 05 České Budějovice, www.chatatour.cz

Indonésie - ubytování bungalovy Indonésie, rodinné pobyty Indonésie, letecké zájezdy Indonésie

Bali, neboli "Ostrov bohů", je součástí pět tisíc kilometrů dlouhého řetězce indonéského souostroví tvořeného více než sedmnácti tisíci ostrovy. Rozloha ostrova je 5.632 km2, přičemž nejvyšším bodem je vulkán Mount Agung (3.142 m n.m.). Hornatý je převážně střed ostrova, na pobřeží naleznete 400 km překrásných pláží omývaných vodami Indického oceánu - ubytování u pláže Bali - Indonésie. Hlavním městem Bali je půlmilionový Denpasar ležící v jižní části ostrova.

Ostrov je vyhlášený mimo jiné i pro ideální podmínky pro potápění na Bali. Korálové zahrady, barevný mořský svět a bezpočet živočišných druhů nejsou odměnou pouze pro profesionální potápěče. Podél pobřeží je možno domluvit potápěčské kurzy na Bali pro začátečníky i děti, přičemž v resortu Relax Bali se domluvíte česky. Vzhledem k bohatému mořskému životu zde naleznete také skvělé podmínky pro rybolov na Bali.  

Ostrov Bali nabízí také mnoho památek a kulturních zajímavostí. Nacházejí se zde krásné hinduistické chrámy, vodní paláce i úchvatné stavby se stupňovitými terasami - kulturní památky Bali. Vnitrozemí nabízí také pohled do typického způsobu života místních obyvatel, kteří jsou živi především zemědělstvím. Nechybí zde tedy ani charakteristická rýžová pole.

Pokud jste se již nabažili sluníčka, odpočinku a krásných pláží, můžete se vydat na poznávání ostrova, který kromě památek nabízí rovněž různé aktivity, které Vás zavedou do jinak nepřístupných míst - aktivní dovolená Bali. Můžete se vydat po řece na raftech a okusit tak divokou přírodu tropické džungle z jiného pohledu. Cestou natrefíte na úchvatné přírodní scenerie, vodopády a stopy hinduistické kultury.    

Vzhledem ke své poloze u rovníku naleznete na Bali krásnou tropickou přírodu s různými exotickými druhy živočichů a rostlin. Nechte se tedy unést jejich krásou, pestrostí a úchvatnými barvami - exotická dovolená Bali.

Na Bali se rovněž setkáte se specifickými pokrmy a stravováním. Základní surovinou je rýže, která je doplňovaná zeleninou, masem a různými druhy koření. Samostatnou kapitolu tvoří ryby a mořské plody, které jsou na Bali vždy čerstvé a delikátní. Většina surovin se dá nakoupit na místních trzích, které překypují širokým výběrem a vůněmi. Indonéská kuchyně je velmi pestrá, každý si vybere dle svého gusta.

Doprava na Bali podléhá místním pravidlům, které jsou poměrně benevolentní. Na Bali se jezdí vlevo a pokud chcete ostrov procestovat, je možné si vypůjčit motorku nebo automobil. Vzhledem k obtížnější orientaci a stylu jízdy místních doporučujeme využít taxislužby nebo si pronajmout auto s řidičem, který zároveň bude Vaším dobrým průvodcem po okolí. Při Vašich cestách po Bali se můžete setkat s různými místními zvyky a běžným způsobem života ostrovních obyvatel. Nahlédnete do jiného světa, jiné kultury a náboženství a budete odjíždět plni zážitků. A třeba se někdy vrátíte zpět.


<<< Zpět
/* // vyrazeno addthis */