Poslední aktualizace: 15.6.2024
Počet návštěvníků on-line: 668
english version - anglická verze
Vydělávejte bez starosti! Náš systém funguje jednoduše. Po zápisu objektu do katalogu budete BEZ STAROSTI o EET.  Vše potřebné obstaráme za Vás! Vítejte jen hosty a inkasujte výdělek!
Agentura Chata Tour s.r.o, Ant. Barcala 21. 370 05 České Budějovice, www.chatatour.cz

Ubytování Černá Hora, apartmány Černá Hora, dovolená Černá Hora, moře Černá Hora

Půvabný stát Černá Hora (anglicky Montenegro) se nachází na Balkánském poloostrově při pobřeží Jaderského moře. Země oplývá bohatými přírodními krásami, které po celý rok lákají stále více turistů jak do mořských letovisek při březích Jadranu (ubytování v apartmánu Černá Hora), tak i do vysokých hor a za památkami země - ubytování Černá Hora.

Černá Hora oplývá i ve vnitrozemí přírodními krásami jako málokterá jiná evropská země. Můžete se zde věnovat vysokohorské turistice, odpočinku v nížině u Skadarského jezera, nebo vodní turistice a raftingu na řekách Tara, Piva nebo Morača. Nejvyšší horské štíty přesahují 2 500 m.n.m.

Autem dojedete do Černé Hory za 16 hodin. Nejvýhodnější trasa vede přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko, s krátkým úsekem přes Bosnu a Hercegovinu u města Neum. 

Letecky je možné přistát na letišti Padgorica které má jednu vzletovou a přistávací dráhu a jeden terminál, leží něco přes 10 km jižně od centra. Letiště je dobře vybaveno, naleznete zde obchody, bankomat, restaurace a půjčovnu aut. Do centra města se dostanete autobusem nebo taxíkem, jehož řidič si řekne zhruba o 15 EUR. Za půjčení auta na letišti zaplatíte od 50 EUR za den. Záleží přirozeně na typu vozu a délce doby zapůjčení, nicméně cena je velice příznivá.

Autem dojedete do Černé Hory za 16 hodin. Nejvýhodnější trasa vede přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko, s krátkým úsekem přes Bosnu a Hercegovinu u města Neum.

Poloha: jihovýchodní Evropa, Balkánský poloostrov, z jihozápadu pevninu omývají vlny Jaderského moře

Sousedící země: Bosna a Hercegovina (225 km), Albánie (172 km), Srbsko (124 km), Kosovo (79 km), Chorvatsko (25 km)

Plocha: 3 812 km2 (z toho voda 360 km2)

Hlavní město: Podgorica (143 718 obyvatel)

Populace: 666 730

Měna: euro (EUR)


<<< Zpět
/* // vyrazeno addthis */